Primera Division: Real zmęczył beniaminka, efektowne gole Benzemy i Ronaldo

Karim Benzema

Real Madryt wygrał u siebie z Cordobą CF 2:0 (1:0) w pierwszym poniedziałkowym spotkaniu inauguracyjnej kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Santiago Bernabeu beniaminek z Andaluzji sprawił wiele problemów „Królewskim”, którzy prowadzenie objęli kwadrans przed przerwą. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Toniego Kroosa wykończył świetnym strzałem głową Karim Benzema.

Po zmianie stron podopieczni Carlo Ancelottiego mieli kilka świetnych okazji na podwyższenia rezultatu, ale skuteczności zabrakło po uderzeniach Jamesa Rodrigueza i głową Garetha Bale’a. Dopiero minutę przed końcem zwycięstwo przypieczętował efektownym uderzeniem z dystansu Cristiano Ronaldo.