Primera Division: Sevilla zdeklasowała Granadę, asysta Krychowiaka

Sevilla FC przed własną publicznością pokonała Granadę 5:1 (1:1) w ramach 13. kolejki Primera Division. Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał reprezentant Polski, Grzegorzy Krychowiak.

Drużyna ze stolicy Andaluzji na prowadzenie w 24. minucie wyprowadził Carlos Bacca, który wykorzystał zagranie od Grzegorza Krychowiaka. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu doprowadził Youssef El-Arabi, który zamienił jedenastkę na bramkę.

Od 65. minuty gospodarze ponownie prowadzili, tym razem po bramce Evera Banegi. Czternaście minut później na listę strzelców po raz drugi wpisał się Carlos Bacca. W 89. minucie na listę strzelców wpisał się Stephane M’Bia. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Kevin Gameiro.

Po trzynastu kolejkach Primera Division, Sevilla FC zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 26. punktów. Z kolei Granada znajduje się na szesnastej lokacie, mając na koncie 11 „oczek”.