Primera Division: Trzecie z rzędu zwycięstwo SD Eibar

Piłkarze SD Eibar pokonali przed własną publicznością Espanyol Barcelona 2:1 (1:1) w niedzielnym spotkaniu 19. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Municipal de Ipurua gospodarze objęli prowadzenie po kwadransie gry, kiedy to kapitalnym technicznym uderzeniem z narożnika pola karnego piłkę w samo okienko bramki rywali skierował Japończyk Takashi Inui.

Radość miejscowych kibiców nie trwała długo, bowiem już siedem minut później wyrównał szczęśliwym strzałem z dystansu Joan Jordan. Ekipa z Kraju Basków do końca walczyła jednak o trzecie z rzędu zwycięstwo i jej trud został wynagrodzony szesnaście minut przed końcem. Wtedy to rzut karny wykorzystał Borja Baston.

Dzięki ósmej wygranej w sezonie podopieczni Jose Luisa Mendilibara awansowali na szóste miejsce w tabeli. „Papużki” doznały natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i są na trzynastej pozycji.