Primera Division: Udany rewanż Realu Saragossa w barażach

Real Saragossa pokonał na wyjeździe Gironę 4:1 w rewanżowym meczu półfinału baraży, których stawką jest awans do Primera Division. Piłkarze Ranko Popovicia w pierwszym spotkaniu przegrali u siebie 0:3, ale dzięki większej liczbie bramek strzelonych na obcym stadionie, zagrają w finale.

Pierwszy gol dla gości padł w 19. minucie spotkania. Rzut karny poprawnie wykonał Willian Jose. Kwadrans później było już 2:0, po kolejnej bramce 23-letniego Brazylijczyka. Minutę przed przerwą trzeciego gola dla Realu strzelił Leandro Cabrera.

W drugiej połowie spotkania padły dwa gole. Najpierw w 67. minucie gry, trafienie zaliczył Jose Fernandez, a sześć minut później honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Aday.

Rywalem Realu w finale baraży będzie Las Palmas. Zawodnicy Paco Herrery pokonali w dwumeczu Real Valladolid. Pierwsze spotkanie finałowe rozegrane zostanie w środę w Saragossie. Rewanż odbędzie się cztery dni później na Estadio de Gran Canaria.

Po porażce z Realem Saragossa, Girona w przyszłym sezonie nie będzie występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii. Zawodnicy Pablo Machina byli o krok od wywalczenia bezpośredniego awansu. Przed ostatnią serią gier zajmowali drugie miejsce w tabeli Segunda Division i aby osiągnąć cel, musieli na własnym stadionie pokonać Lugo. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a goście strzelili gola w 89. minucie gry. Awans do Primera Division zapewniły sobie drużyny Betisu Sewilla i Sportingu Gijon.