Primera Division: Wyjazdowe zwycięstwo Espanyolu

Granada CF przegrała na własnym boisku 1:2 z Espanyolem Barcelona w spotkaniu zamykającym 34. kolejkę hiszpańskiej Primera Division. Dla gospodarzy był to już ósmy z rzędu mecz bez zwycięstwa.

Choć od pierwszego gwizdka sędziego wyraźną przewagę osiągnęli gospodarze, to Espanyol mógł cieszyć się z gola jeszcze przed przerwą. Kapitalną, indywidualną akcją popisał się Garcia, uderzył lewą nogą i piłka wylądowała w samym okienku bramki Granady.

Gospodarzom udało się wyrównać w 73. minucie za sprawą Mainza, ale ich radość nie potrwała długo: Espanyol wymienił kilka szybkich podań w polu karnym rywali, akcję strzałem nie do obrony zakończył Montanes i przechylił szalę zwycięstwa na stronę gości.

Granada dopisała do swego konta tylko trzy punkty w ostatnich ośmiu kolejkach i nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Espanyol jest dziesiąty.