Przerwany klasyk w Buenos Aires, piłkarze River Plate zaatakowani gazem pieprzowym!

Czterech piłkarzy River Plate Buenos Aires zostało poszkodowanych w wyniku incydentu jaki zdarzył się podczas rewanżowego spotkania 1/8 finału Copa Libertadores przeciwko Boca Juniors Buenos Aires.

Na słynnym Estadio Bombonera jeden z kibiców miejscowej drużyny rozpylił gaz pieprzowy w tunelu prowadzącym z szatni na boisku tuż przed wyjściem zawodników gości na drugą połowę spotkania.

Mecz przy stanie 0:0 został początkowo przerwany na godzinę, a następnie arbiter nie zdecydował się dokończyć z uwagi na poparzenia piłkarzy River Plate, którzy musieli udać się do szpitala.

Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną ekipy z Estadio Monumental 1:0. Na razie nie ma decyzji jakie konsekwencje spotkają Boca Juniors za ten incydent.