Puchar Króla: Barcelona pewnie pokonała Villarreal

FC Barcelona pokonała na własnym stadionie Villarreal CF 3:1 (1:0) w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Króla. Bramki dla Blaugrany zdobyli Leo Messi, Andres Iniesta oraz Gerard Pique. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Manu Trigueros.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie ze wcześniejszymi założeniami. Barcelona trzymała piłkę przy nodze i próbowała poprzez wymianę futbolówki przesunąć się pod pole karne Villarreal. Goście jednak bardzo dobrze bronili dostępu do własnej bramki i bardzo długo odpierali ataki rozpędzających się gospodarzy. Wszystko zmieniło się po zejściu kontuzjowanego Bruno. Od tego momentu piłkarze Żółtej Łodzi Podwodnej zaczęli grać nerwowo i na coraz więcej pozwalali rywalom.

Na efekty gorszej gry przyjezdnych nie trzeba było długo czekać, bowiem już dziewięć minut później na prowadzenie za sprawą Leo Messiego wyszła Barcelona. Argentyńczyk wykorzystał przytomne podanie od Luisa Suareza i technicznym strzałem z jedenastu metrów pokonał bezradnego Asenjo.

Przed przerwą obie ekipy miały jeszcze kilka szans na zmianę rezultatu, ale za każdym razem brakowało wykończenia. Tuż po zmianie stron Camp Nou zamarło, albowiem fatalny błąd Ter Stegena w 48. minucie na bramkę zamienił Manu Trigueros.

Wszystko wróciło do normy minutę później. Po znakomitej kombinacyjnej dwójkowej akcji Luisa Suareza i Andresa Iniesty ten drugi uderzeniem z kilkunastu metrów po raz drugi w tym spotkaniu wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Przysłowiowy gwóźdź do trumny gości wbił w 64. minucie środkowy obrońca Barcelony Gerard Pique, który wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Leo Messiego i strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Zwycięstwo, a co za tym idzie zaliczka przed rewanżem, mogło być okazalsze, ale w 74. minucie Brazylijczyk Neymar nie wykorzystał rzutu karnego.

Rewanż odbędzie się 4 marca na El Madrigal.