Puchar Króla: FC Barcelona pierwszym finalistą

Villarreal CF przegrał u siebie z FC Barceloną 1:3 w rewanżowym spotkaniu półfinałowym piłkarskiego Pucharu Króla. „Blaugrana” w pierwszym starciu również wygrała na Camp Nou 3:1 i to podopieczni Luisa Enrique zagrają w finale tych rozgrywek.

Rywalem „Dumy Katalonii” będzie w nim Athletic Bilbao lub Espanyol Barcelona. W pierwszej konfrontacji tych drużyn na San Mames padł remis 1:1.

Rewanż na Madrigal rozpoczął się najgorzej jak mógł dla „Submarinos”, podbudowanych niedzielnym dobry występem ligowym na Santiago Bernabeu. Messi kapitalnie wrzucił piłkę w pole karne i Neymar już w czwartej minucie pokonał Sergio Asenjo.

Sześć minut przed przerwą nadzieje miejscowych fanów trochę odżyły, bowiem po składnej zespołowej akcji do wyrównania doprowadził Jonathan dos Santos. Wszystko zepsuł jednak po zmianie stron Tomas Pina, który po nieodpowiedzialnym i brutalnym faul na Neymarze zobaczył czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

Osłabionych gospodarzy pogrążyli jeszcze w końcówce Luis Suarez i Neymar. Urugwajczyk najpierw w sytuacji sam na sam spokojnie minął w polu karnym Asenjo i skierował piłkę do pustej bramki, Neymar wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Xaviego i głową przypieczętował drugie zwycięstwo oraz awans.