Puchar Ligi Angielskiej: Chelsea Londyn i Sheffield United w półfinale

Jak na faworyta przystało, Chelsea Londyn pokonała na wyjeździe we wtorek Derby County 3:1 (1:0) w ramach ćwierćfinałowego spotkania Pucharu Ligi Angielskiej i zagra w kolejnej rundzie.

„The Blues” na prowadzenie wyszli w 23. minucie za sprawą trafienia Edena Hazarda. Jedenaście minut po przerwie wynik podwyższył Filipe Luis, który podpisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Kontaktowe trafienie w 71. minucie zdobył Bryson. Wynik meczu na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Schuerrle.

Do niespodzianki doszło w innym z ćwierćfinałowych spotkań. Z rozgrywkami pożegnało się Southampton FC, które uległo Sheffield United 0:1 (0:0). Bramkę na wagę awansu dla „The Baldes” w 63. minucie meczu zdobył McNulty.