Puchar Ligi Angielskiej: Liverpool FC i Tottenham Hotspur w półfinale

W półfinale Pucharu Ligi Angielskiej zobaczymy Liverpool FC, który w środę na wyjeździe pokonał AFC Bournemouth z Arturem Borucem w składzie 3:1 (2:0).

Spotkanie lepiej ułożyło się dla „The Reds”, którzy od 20. minuty prowadzili po bramce Raheema Sterlinga. Siedem minut później rezultat podwyższył Lazar Marković. Na początku drugiej części meczu po raz drugi na listę strzelców wpisał się Raheem Sterling. Honorową bramkę dla gospodarzy w 57. minucie zdobył Dan Gosling.

W walce o to trofeum pozostaje Tottenham Hotspur, który w w ramach ćwierćfinałowego starcia nie dał żadnych szans Newcastle United, pokonując rywali aż 4:0 (1:0).

Festiwal strzelecki w 18. minucie rozpoczął Nabil Bentaleb. Na początku drugiej części meczu wynik podwyższył Nacer Chadli. Trzecią bramkę dla „Kogutów” zdobył Harry Kane. Kropkę nad i w 70. minucie postawił Roberto Soldado.

W półfinale naprzeciw siebie stanie Liverpool FC z Chelsea Londyn, z kolei Tottenham Hotspur zmierzy się z Sheffield United. Pierwsze spotkania zostaną rozegrane 19 stycznia 2015 roku, a rewanże odbędą się tydzień później.