Puchar Narodów Afryki: Algieria ograła Senegal i zagra w ćwierćfinale

Reprezentacja Algierii w dobrym stylu pokonała Senegal 2:0 w ostatniej kolejce fazy grupowej Pucharu Narodów Afryki. Dzięki temu zwycięstwu Algierczycy zapewnili sobie awans do kolejnego etapu turnieju.

Mecz od początku nie układał się po myśli Senegalu. Bardzo niepewnie grali obrońcy, którzy popełniali sporo błędów. Jeden z nich zakończył się straconym golem. W 11. minucie bramkę na 1:0 zdobył bowiem Riyad Mahrez. Senegalczycy szybko się otrząsnęli i dążyli do wyrównania, ale w pierwszej połowie im się to nie udało.

W drugiej części gry Algieria zaprezentowała wysoką klasę. Podopieczni Christiana Gourcuffa pokazali spokój oraz doświadczenie i skutecznie bronili się przed chaotycznymi atakami rywali. Kiedy kreowali własne akcje, często kończyły się one realnym zagrożeniem bramki Senegalu. Po jednym z takich ataków Sofiane Feghouli podał do Nabila Bentaleba, a młody pomocnik Tottenhamu ustalił wynik meczu na 2:0.

Algieria zgodnie z planem awansowała z grupy, ale zajęła w niej drugie miejsce, tuż za Ghaną. W kolejnej fazie turnieju, czyli w ćwierćfinale, zmierzy się ze zwycięzcą grupy D. Tam jednak sytuacja wciąż jest niejasna, bowiem po dwóch kolejkach wszystkie cztery zespoły mają po dwa punkty.