Puchar Polski: Cracovia odpadła z rozgrywek

Cracovia przegrała przed własną publicznością z Zagłębiem Sosnowiec 0:2 (0:2) w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Tym samym podopieczni Jacka Zielińskiego odpadli z rozgrywek, a awans do półfinału przypadł pierwszoligowcowi.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Krakowie na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 26. minuty gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas pomocnik gości, Martin Pribula. Słowak wykorzystał dokładne dośrodkowanie Jakuba Wilka i strzałem z powietrza pokonał Krzysztofa Pilarza. Niespełna kwadrans później przyjezdni podwyższyli prowadzenie. Miroslav Covilo faulował w polu karnym Adriana Paluchowskiego, a „jedenastkę” skutecznie wykonał Sebastian Dudek.

W drugiej połowie sosnowiczanie skupili się na defensywie i utrzymaniu przewagi. Mimo wielu prób Cracovii, wynik nie uległ zmianie i do półfinału Pucharu Polski awansowało Zagłębie.

Mecze następnej rundy rozgrywek zostaną rozegrane 30 marca oraz 20 kwietnia 2016 roku.