Puchar Polski: Legia zagra w finale

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz 2:1 w rewanżowym spotkaniu półfinału Pucharu Polski. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem stołecznej drużyny 4:0.

Pierwszego gola na stadionie w Bydgoszczy zdobyli goście. W 16. minucie gry, Bartosz Bereszyński odebrał piłkę Kamilowi Drygasowi i podał do Nemanji Nikolicia, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Dla Węgra było to 33. trafienie w barwach Legii.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania kwadrans po przerwie. Niedokładne podanie Guilherme przeciął Karol Danielak, który następnie przeprowadził rajd środkiem boiska i zaskoczył Arkadiusza Malarza.

Wynik na 2:1 dla Legii ustalił Guilherme. Brazylijczyk w 79. minucie gry oddał mocny strzał z linii pola karnego, który wpadł do bramki obok bezradnego w tej sytuacji Dominika Kowalskiego.

W finale drużyna prowadzona przez Stanisława Czerczesowa zmierzy się na Stadionie Narodowym z Lechem Poznań. Obrońcą trofeum jest Legia, która w zeszłym sezonie pokonała „Kolejorza” 2:1.