Puchar Polski: Minimalna wygrana Korony

Korona Kielce w wyjazdowym meczu 1/16 finału Pucharu Polski pokonała Wdę Świecie 1:0. Jedyną bramkę dla zespołu z Ekstraklasy strzelił Rafał Grzelak.

Trzecioligowiec ze Świecia długo stawiał ciężkie warunki swojemu przeciwnikowi z najwyższej klasy rozgrywkowej. Zawodnicy Korony bardzo blisko strzelenia bramki byli w 66. minucie gry. Rzutu karnego nie wykorzystał wówczas Tomasz Zając, którego uderzenie obronił stojący w bramce Łukasz Zapała.

Piłkarze z Kielc przed kolejną szansą zdobycia bramki z 11 metrów stanęli w 80. minucie. Do piłki tym razem podszedł Rafał Grzelak, który nie popełnil błędu swojego kolegi i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kielczanie zdołali utrzymać taki stan rywalizacji do końca meczu i awansowali do kolejnej rundy.

W 1/8 finału Pucharu Polski Korona zmierzy się z lepszym z pary Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze. Spotkanie to odbędzie się 23 września.