Puchar Rosji: Triumf Lokomotiwu Moskwa

Lokomotiw Moskwa pokonał po dogrywce 3:1 Kubań Krasnodar w finałowym meczu Pucharu Rosji. Spotkanie rozegrane zostało na Centralnym Stadionie w Astrachaniu.

Dla stołecznej drużyny to szósty triumf w krajowym pucharze. Ostatni raz Lokomotiw zdobył to trofeum w 2007 roku.

Pierwszego gola zdobyli piłkarze Kubania. Na listę strzelców w 28. minucie meczu, wpisał się Wladislaw Ignatiew. Wyrównał w 73. minucie spotkania, Baye Oumar Niasse.

Zwycięzcę wyłoniła dogrywka. Najpierw w 104. minucie gry, bramkarza rywali pokonał pomocnik Lokomotiwu, Mbark Boussoufa, a dziewięć minut przed zakończeniem spotkania, trafienie zaliczył Aleksiej Miranczuk.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu, piłkarze Igora Czeriewczenki zajmują siódme miejsce w lidze. Kubań jest na dziesiątej pozycji w tabeli.