Puchar Azji: Korea Południowa pokonała Chiny

W trzeciej kolejce w grupie C Pucharu Azji Korea Południowa wygrała z Chinami 2:0, a Kirgistan pokonał Filipiny 3:1.

Korea Południowa i Chiny rywalizowały na Al Nahyan Stadium w Abu Dhabi o pierwsze miejsce w grupie. W bezpośredniej potyczce lepsi okazali się podopieczni Paulo Bento.

Pierwszego gola w 14. minucie strzelił Eui-Jo Hwang, który wykorzystał rzut karny. Na początku drugiej połowy rezultat spotkania na 2:0 ustalił Min-Jae Kim.

W drugim meczu Kirgistan wygrał z Filipnami 3:1. Dla „Białych sokołów” wszystkie bramki zdobył Vitalij Lux, na co dzień występujący w klubie z Ulm na czwartym poziomie rozgrywkowym w Niemczech. Dla podopiecznych Svena-Gorana Erikssona honorowe trafienie zaliczył Stephan Schrock.

W kadrze Kirgistanu 90 minut rozegrał Edgar Bernhardt, pomocnik GKS-u Tychy.

Awans z pierwszego miejsca w grupie wywalczyła Korea Południowa, która uzbierała dziewięć punktów. Drugie miejsce zajęły Chiny z dorobkiem 6 punktów. W następnej fazie rozgrywek wystąpi najpewniej też trzeci Kirgistan. Z turniejem pożegnali się natomiast piłkarze z Filipin, którzy przegrali wszystkie mecze.