Puchar Azji: Trzecia wygrana Japonii

W trzecie kolejce w grupie F Pucharu Azji Japonia pokonała Uzbekistan 2:1, a Oman pokonał Turkmenistan 3:1.

W meczu decydującym o pierwszym miejscu w grupie na Sheikh Khalifa International Stadium w Al Ain prowadzenie objęli reprezentanci Uzbekistanu. W 40. minucie gola strzelił Eldor Shomurodov, który na co dzień jest graczem FK Rostów.

Japończycy wyrównali jeszcze przed przerwą, a na listę strzelców wpisał się pomocnik Newcastle United Yoshinori Muto.

Zwycięskiego gola dla „Niebieskich Samurajów” strzelił w 58. minucie Tsukasa Shiotani, który od dwóch lat gra w klubie z Al Ain.

W drugim spotkaniu Oman pewnie pokonał Turkmenistan 3:1. Dla zwycięzców bramki zdobywali kolejno: Ahmed Kano, Mohsin Al Ghasani oraz Mohamed Al Musalami. Jedyne trafienie dla ekipy „Szmaragdów” zaliczył Altymyrat Annadurdyyew.

Rywalizację w grupie F z kompletem dziewięciu punktów wygrali Japończycy, przed Uzbekistanem, który uzbierał sześć punktów. Awans do 1/8 finału wywalczył również trzeci Oman, a z Pucharem Azji pożegnał się Turkmenistan, który przegrał wszystkie trzy spotkania.