Puchar Azji: Zwycięstwo i awans Australii

Reprezentacja Australii pokonała Syrię 3:2 (1:1) w meczu 3. kolejki grupy B Pucharu Azji i awansowała do 1/8 finału rozgrywek.

Australia objęła prowadzenie w tym spotkaniu w 41. minucie, kiedy to Awer Mabil wykorzystał dośrodkowanie Christophera Ikonomidisa i pokonał golkipera rywali. Jeszcze przed przerwą w 43. minucie do wyrównania doprowadził Omar Khribin.

W 54. minucie „Socceroos” znów prowadziła od 54. minuty za sprawą trafienia Christophera Ikonomidisa, przy którym asystował Tom Rogic. Na ten cios znów zdołali jednak odpowiedzieć Syryjczycy, a bramkę na 2:2 zdobył w 80. minucie Omar Al Soma.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę zwycięstwa Australijczyków strzelił Tom Rogic.

W innym meczu rozgrywanym o godzinie 14:30, Palestyna bezbramkowo zremisowała z Jordanią.

Grupę B wygrała Jordania, która zgromadziła siedem punktów. Australia uplasowała się na drugiej pozycji z jednym „oczkiem” mniej.