Puchar Polski: Lechia pierwszym półfinalistą

Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 2:1 w ćwierćfinale Pucharu Polski i awansowała do półfinału. Dla gości gole strzelali Michał Mak i Tomasz Makowski, a dla gospodarzy trafił Igor Angulo.

Obaj trenerzy mecz Pucharu Polski potraktowali jak najbardziej poważnie i postawili na podstawowe jedenastki. Marcin Brosz w porównaniu z ligowym spotkaniem z Zagłębiem Sosnowiec dokonał dwóch zmian. Na środku obrony Daniego Suareza zastąpił Paweł Bochniewicz, który w weekend pauzował za kartki. Natomiast w środku pola za lekko kontuzjowanego Szymona Żurkowskiego wystąpił Maciej Ambrosiewicz.

Piotr Stokowiec natomiast w porównaniu z ekstraklasowym spotkaniem z Wisłą Kraków dokonał dwóch roszad. W bramce postawił na Zlatana Alomerovicia, dając odpocząć Dusanowi Kuciakowi. W pomocy zamiast Konrada Michalaka zagrał Michał Mak.

I to 27-letni skrzydłowy strzelił jedynego gola przed przerwą po znakomitym uderzeniu z dystansu w 33. minucie. Wcześniej dobrze radzili sobie zabrzanie, jednak w ich ofensywnej grze brakowało konkretów i groźnych sytuacji.

Po przerwie gospodarze próbowali odmienić jeszcze losy rywalizacji. Atakowali, ale ich ofensywnie poczynania skutecznie neutralizowali obrońcy Lechii. Dobrze w bramce radził sobie również Alomerović.

Gdańszczanie cierpliwie czekali na swoją szansę w ataku i w 85. minucie Tomasz Makowski uderzeniem z dystansu zdobył bramkę 2:0, pieczętując awans Lechii do półfinału Pucharu Polski.

Górnik odpowiedział w szóstej minucie doliczonego czasu gry, kiedy rzut karny wykorzystał Igor Angulo. Wcześniej Hiszpanowi brakowało skuteczności.