Puchar Włoch: Siedmiu Polaków zagrało w niedzielnych meczach 1/32 finału

Siedmiu Polaków zagrało w niedzielnych meczach 1/32 finału Pucharu Włoch. Do następnej fazy awans wywalczyły m.in. zespoły ACF Fiorentiny, UC Sampdorii oraz Udinese Calcio.

W bramce Fiorentiny całe spotkanie rozegrał Bartłomiej Drągowski. Oficjalnego debiutu nie doczekał się natomiast Szymon Żurkowski, który mecz oglądał z ławki rezerwowych.

Na Sardegna Arena w Cagliari gospodarze pokonali drugoligowe Chievo Werona 2:1. W ekipie gospodarzy rezerwowym był Sebastian Walukiewicz, a w barwach gości 90 minut rozegrał Mariusz Stępiński, ale gola nie strzelił.

Powodów do radości nie miał Paweł Jaroszyński, który zagrał cały mecz w barwach drugoligowej drużyny US Salernitana. Jego zespół przegrał na wyjeździe z beniminkiem Serie A US Lecce 0:4.

W zupełnie innym nastroju był Łukasz Skorupski. Polski golkiper rozegrał 90 minut, a Bologna FC wygrała na wyjeździe z AC Pisa 3:0.

Cały mecz w barwach SPAL na murawie spędził Thiago Cionek. Ekipa środkowego obrońcy wygrała pewnie 3:1 z Feralpisal.

Jako ostatni z awansu do kolejnej fazy w niedzielny wieczór cieszyli się Bartosz Bereszyński i Karol Linetty. Obaj reprezentanci Polski rozegrali po 90 minut w barwach UC Sampdorii. Pierwszy z nich zobaczył żółtą kartkę. Drużyna z Genui pokonała na wyjeździe Crotone 3:1.

W innym meczu na ławce rezerwowych siedział Łukasz Teodorczyk (Udinese Calcio).