Ranieri: Powinniśmy cieszyć się grą

Leicester City zmierzy się we wtorek z Manchesterem City w 19. kolejce Barclays Premier League. Menedżer „Lisów” Claudio Ranieri ma nadzieję, że jego podopieczni poradzą sobie z presją i będą czerpali radość z gry.

– Spotkanie z Manchesterem będzie dla nas kolejnym fantastycznym sprawdzianem. Prezentujemy świetną formę, mamy 38 punktów i zajmujemy dobrą pozycję w tabeli – przyznał 64-letni Włoch cytowany przez „Sky Sports”.

– Chcę, aby moi zawodnicy cieszyli się grą. Nie wiem, dlaczego byli tak zdenerwowani na początku starcia z Liverpoolem. Powinni grać w piłkę nożną, zamiast się martwić – dodał.

– Mamy czas. Niedzielę i poniedziałek poświęcamy na treningi, a później zdecydujemy o występie Jamiego Vardy’ego i Riyada Mahreza. W meczu na Anfield obaj byli zmęczeni, a Vardy miał gorączkę. Myślę jednak, że we wtorek wszystko będzie w porządku – podsumował.

„Lisy” wygrały jedenaście ligowych spotkań i zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Manchester City plasuje się na trzeciej lokacie, tracąc do nich trzy punkty.