Rok temu rozpoczęto budowę Legia Training Center

sports news

Mija rok odkąd na 15 hektarach terenu w gminie Grodzisk Mazowiecki rozpoczęły się prace związane z budową Legia Training Center. Dokładnie 2 kwietnia 2019 roku, na działkę położoną w oddalonych o około 30 kilometrów od Warszawy Książenicach, wjechała pierwsza koparka.

– Budowa ośrodka Legia Training Center to fundament strategii rozwoju Legii – mówił wówczas Dariusz Mioduski, prezes i właściciel Legii. – Naszym celem jest nie tylko umacniać się na pozycji najlepszego klubu w Polsce, ale także konsekwentnie budować pozycję Legii w Europie i dołączyć do europejskiej elity klubów piłkarskich. Chcemy szkolić zawodników, którzy zagrają w pierwszej drużynie Legii, innych klubach Ekstraklasy i w czołowych klubach europejskich. Aby to osiągnąć musimy mieć infrastrukturę, która pozwoli przyciągać i rozwijać największe talenty z Polski i regionu. Będziemy też korzystać z najlepszych doświadczeń i wiedzy trenerskiej, a także tworzyć i rozwijać nowe technologie w Legia LAB. Stworzenie ośrodka treningowego, który będzie drugim domem Legii było moim marzeniem i jednym z priorytetów od 5 lat.

Legia Training Center to najnowocześniejszy w tej części Europy ośrodek treningowy, w którego skład wchodzi osiem pełnowymiarowych boisk, dodatkowe boisko bramkarskie, jak również małe boiska z nawierzchnią sztuczną do gry technicznej i piłki plażowej. Ten wyjątkowy kompleks piłkarski to także budynek o powierzchni 9 000 m2 z biurami i szatniami sztabów trenerskich, strefą rehabilitacyjną , gabinetami medycznymi, przestronną siłownią z widokiem na boiska oraz wielofunkcyjna hala sportowa. Ponadto w budynku znajdzie się bursa dla piłkarzy Akademii, sale dydaktyczno – konferencyjne, część hotelowa o wysokim standardzie dla zawodników pierwszej drużyny Legii Warszawa, , liczne miejsca pracy dla części administracyjnej, medialnej, czy komercyjnej klubu oraz centrum badawczo-rozwojowe LegiaLAB.

Ośrodek treningowy 14-krotnego mistrza Polski powstaje w oparciu o najlepsze praktyki z innych projektów tego typu funkcjonujących z sukcesami w Europie. W ramach prac przygotowawczych przedstawiciele klubu odwiedzili roboczo kilkadziesiąt wiodących ośrodków treningowych, w tym m.in. Realu Madryt, FC Barcelony, Borussii Dortmund, Bayernu Monachium, Red Bull Lipsk, Anderlechtu Bruksela, Ajaxu Amsterdam, , Sportingu Lizbona, FC Porto, Arsenalu Londyn, Tottenhamu, czy Red Bull Salzburg. Łącznie przeanalizowano blisko 80 projektów podobnych obiektów na całym świecie oraz wykorzystano aktywne członkostwo Legii w takich organizacjach jak European Club Association, czy ESSMA. Koncepcja i projekt architektoniczny LTC zostały przygotowane przez polską pracownię LAP Studio we współpracy z Estudio Lamela, międzynarodowym biurem architektonicznym, które jest autorem m.in. projektu ośrodka treningowego właśnie Realu Madryt – jednego z najnowocześniejszych i najbardziej znanych realizacji tego typu na terenie Europy.

Jak twierdzi członek zarządu Legii Warszawa, Tomasz Zahorski – Jesteśmy już bardzo blisko końca budowy i otwarcia LTC. Ostatnie tygodnie były i są dla zespołu oraz naszych partnerów szczególnie trudne z oczywistych względów, ale po raz kolejny pokazaliśmy, że przy tej inwestycji chyba nic nie jest nas w stanie zatrzymać. Cieszymy się z każdego kolejnego elementu LTC, który jest realizowany i jestem przekonany, że to miejsce zasłuży sobie w pełni na bycie drugim obok Ł3 domem Legii Warszawa.

Legia Training Center oprócz całkowicie nowej jakości w zakresie treningu i rozwoju sportowego, stwarza też bardzo ciekawe możliwości komercyjne dla partnerów i sponsorów klubu, chcących być częścią jednego z najlepszych obiektów tego typu w Europie Centralnej.

Projekt jest realizowany od 5 lat ( średnia czas realizacji podobnych innowacyjnych inwestycji sportowo – treningowo – rozwojowych w Europie to ok. 6-7 lat ) zgodnie z najwyższymi standardami zarządczymi oraz w bardzo bliskim partnerstwie z licznymi interesariuszami, w tym m.in. Gminą Grodzisk Mazowiecki, Ministerstwem Sportu i Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Inżynierem kontraktu jest firma Tremend, zaś generalnym wykonawcą PORR.

Do oddania LTC pozostało jeszcze kilkanaście tygodni ciężkiej pracy, ale już teraz mogę stwierdzić, że poziom realizacji oraz zarządzania i nadzoru jest bardzo wysoki. Potwierdza to utrzymany, a nawet wyprzedzony harmonogram, kontrolowany budżet oraz szybkie, wspólne rozwiązywanie problemów, pojawiających się na inwestycji. Zawdzięczamy to zaangażowaniu, profesjonalizmowi i partnerskim relacjom wszystkich podmiotów, uczestniczących w budowie: generalnemu wykonawcy – firmie PORR, inżynierowi kontraktu – Tremend, projektantowi – LAP Studio, dostawcom i podwykonawcom, jak również przedstawicielom Gminy Grodzisk Mazowiecki, służbom oraz naszemu zespołowi, kontrolującemu cały projekt. Jestem przekonany, że inwestycja Legia Training Center może być przykładem nie tylko innowacyjnego projektu, ale po prostu dobrej budowlanej roboty. – mówi Wojciech Rokicki, członek zarządu Akademii Piłkarskiej Legii Sp. z o.o. – spółki celowej powołanej do realizacji projektu LTC.

Wartość projektu to ok. 100 milionów zł.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.