Saido Berahino może odejść z West Bromwich Albion

22-letni angielski napastnik West Bromwich Albion, Saido Berahino jeszcze przed zamknięciem letniego okienka transferowego może zmienić barwy klubowe – donosi “Daily Mirror”.

Według najnowszych informacji docierających do nas z Wysp Brytyjskich szkoleniowiec The Baggies, Tony Pulis nie będzie robił większych przeszkód niezwykle utalentowanemu snajperowi przy zmianie piłkarskiego otoczenia.

Spekuluje się, iż ma to ścisły związek z transferem Salomona Rondona z Zenitu Sankt Petersburg, który od teraz ma być niepodważalnym liderem drużyny. 25-letni Kolumbijczyk kosztował ekipę z The Hawthorns 15 milionów funtów (klubowy rekord).

Potencjalni zainteresowani pozyskaniem Saido Berahino, w gronie których wymienia się między innymi Tottenham Hotspur, muszą jednak przygotować się na dość twarde i stojące na wysokim poziomie finansowym negocjacje.

West Bromwich Albion, które po dwóch seriach gier zajmuje z dorobkiem jednego punktu osiemnastą lokatę, wyceniło bowiem swojego zawodnika na 25 milionów i prawdopodobnie nie będzie rozważać w ogóle ofert zdecydowanie niższych.

W sezonie ligowym 2015/2016 jak do tej pory młody Anglik rozegrał dwa niemal pełne spotkania. W żadnym z nich, mimo kilku dogodnych szans, nie udało mu się jednak zapisać na listę strzelców.