Serie A: Czwarta z rzędu porażka Empoli FC, Juventus wygrał w Bergamo

Genoa CFC pokonała u siebie Empoli FC 1:0 (1:0) w niedzielnym spotkaniu 28. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Luigi Ferraris całe zawody w barwach zespołu z Toskanii zaliczyli Piotr Zieliński oraz Łukasz Skorupski. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył trzy minuty po przerwie sprytnym strzałem z pola karnego Luca Rigoni.

Ekipa z portowego miasta dzięki ósmej wygranej w sezonie awansowała na czternaste miejsce w tabeli. Podopieczni Marco Giampaolo natomiast doznali czwartej z rzędu i dwunastej w bieżących rozgrywkach porażki, po której spadli na jedenastą pozycję w klasyfikacji.

Na czele stawki umocnił się Juventus Turyn, który wygrał w Bergamo z Atalantą 2:0. Stadio Atleti Azzurri d’Italia gole dla „Starej Damy” zdobyli Andrea Barzagli i po kapitalnej indywidualnej akcji Gabończyk Mario Lemina. Ekipa z Lombardii po dwunastej porażce w sezonie ma już tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.