Serie A: Fiorentina pokonała Inter, Błaszczykowski na ławce

ACF Fiorentina wygrała przed własną publicznością z Interem Mediolan 2:1 (0:1) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 25. kolejki włoskiej Serie A. Sukces kolegów z ławki rezerwowych oklaskiwał Jakub Błaszczykowski.

Stadio Artemio Franchi goście objęli prowadzenie dziewiętnaście minut przed przerwą, kiedy to precyzyjne zagranie w pole karne od Argentyńczyka Rodrigo Palacio wykończył skutecznie Chorwat Marcelo Brozovic. Wyrównał kwadrans po zmianie stron strzałem głową Hiszpan Borja Valero.

Osiem minut przed końcem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Brazylijczyk Alex Nicolao Telles i grająca w przewadze „Viola” potrafiła to wykorzystać. W doliczonym czasie gry zwycięskiego gola zdobył Senegalczyk Khouma Babacar.

Po tym meczu ekipa z Toskanii odzyskała trzecie miejsce w tabeli, natomiast „Nerazzurri” spadli na piątą pozycję w klasyfikacji. Obie drużyny przedziela teraz AS Roma.