Serie B: Spezia lepsza od Livorno

Spezia Calcio wygrała przed własną publicznością z AS Livorno Calcio 3:0 (2:0) w niedzielnym meczu 26. kolejki włoskiej Serie B.

Kibice zgromadzeni na Stadio Alberto Picco na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 13. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Emanuele Calaio, któremu asystował Mario Situm. Chwilę później, 34-letni napastnik podwoił swój dorobek i podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Kwadrans po zmianie stron wynik rywalizacji ustalił Situm.

Warto zaznaczyć, że miejscowi kończyli mecz w osłabieniu. W 88. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwona kartką ukarany został Josip Misić.

Spezia Calcio zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli Serie B. „Aquilotti” mają na swoim koncie 37 punkty, z kolei Livorno zdobyło do tej pory siedem „oczek” mniej i znajduje się na piętnastej pozycji.