Serie A: Inter chce sprowadzić młodego Chorwata

Jak donosi „La Gazzetta dello Sport”, działacze Interu Mediolan są zainteresowani sprowadzeniem do klubu skrzydłowego Hajduka Split, Nikoli Vlasicia. 18-letni piłkarz w bieżącym sezonie wystąpił w 21 meczach. Zdobył w nich dwa gole i zaliczył sześć asyst.

– Inter Mediolan od pewnego czasu interesuje się Vlasiciem, ale robi to również wiele innych klubów. Nikola jest bardzo utalentowanym piłkarzem. Na pewno nie będziemy się spieszyć z jego sprzedażą. Chcemy, by pozostał w klubie i mógł się rozwijać. Jeżeli jednak otrzymamy wielką ofertę, będziemy musieli ją rozważyć. Na razie nie ma takiej potrzeby – powiedział dyrektor sportowy Hajduka, Goran Vucević.

W Interze występuje obecnie dwóch Chorwatów: Ivan Perisić i Marcelo Brozović. Latem z klubu odszedł ich rodak, Mateo Kovacić. Real Madryt zapłacił za niego około 29 milionów euro.

Nikola jest młodszym bratem Blanki Vlasić, która reprezentuje Chorwację w skoku wzwyż. W 2014 roku znalazł się na liście 40 najlepszych zawodników młodego pokolenia przygotowanej przez angielską gazetę „The Guardian”. Jego transferem zainteresowany jest również Arsenal Londyn.