Serie A: Inter przegrał z Udinese

Inter Mediolan przegrał u siebie z Udinese Calcio 1:2 (1:0) w ostatnim niedzielnym meczu 14. kolejki włoskiej Serie A.

Na San Siro gospodarze prowadzili po trafieniu Mauro Icardiego. Argentyńczyk minutę przed przerwą wykorzystał świetne zagranie Kolumbijczyka Fredy’ego Guarina i strzałem w krótki róg zaskoczył bramkarza rywali.

Podopieczni Andrei Stramaccioniego nie dali jednak za wygraną i po zmianie stron przejęli inicjatywę. Do wyrównania doprowadził pięknym lobem Portugalczyk Bruno Fernandes, a niespełna kwadrans później sytuacji sam na sam nie zmarnował Francuz Cyril Thereau.

„Nerazzurri” doznali w ten sposób piątej porażki w sezonie i spadli na dwunaste miejsce, natomiast ekipa z Udine po szóstym w rozgrywkach zwycięstwie przesunęła się na ósmą pozycję w klasyfikacji.