Serie A: Napoli wygrało z drużyną Glika

SSC Napoli pokonało na własnym stadionie Torino 2:1 w spotkaniu osiemnastej kolejki ligi włoskiej. Cały mecz w drużynie gości rozegrał Kamil Glik.

Pierwszego gola zdobyli gospodarze. W 16. minucie gry na listę strzelców wpisał się Lorenzo Insigne. Włoch otrzymał podanie od Jose Callejona i mocnym uderzeniem z woleja przelobował Daniele Padelliego. Goście doprowadzili do wyrównania w 33. minucie meczu, po tym jak rzut karny poprawnie wykonał Fabio Quagliarella. Chwilę wcześniej w polu karnym Napoli, Faouzi Ghoulam sfaulował Bruno Peresa. Cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy trafienie zaliczył Marek Hamsik i ustalił wynik spotkania na 2:1. Asystę przy jego golu zanotował Insigne.

W 78. minucie gry, sędzia odesłani na trybuny trenerów obu drużyny. Maurizio Sarri i Giampiero Ventura zostali ukarani za krytykowanie decyzji arbitra.

Po zwycięstwie, piłkarze z Neapolu zajmują trzecie miejsce w tabeli. Mają jeden punkt straty do lidera, Interu Mediolan. Torino jest na czternastej pozycji w Serie A.

Kolejnym rywalem Napoli będzie Frosinone. Mecz odbędzie się w niedzielę na Stadio Matusa. Tego samego dnia Torino zagra u siebie z Empoli.