Serie A: Pewne zwycięstwo Fiorentiny

ACF Fiorentina wygrała przed własną publicznością 3:0 z Parmą w spotkaniu 36. kolejki włoskiej Serie A.

Od samego początku widać było, że to gospodarze dysponują wyższą piłkarską jakością i osiągnęli sporą przewagę. Gracze „Violi” częściej stwarzali sobie dogodne sytuacje do zdobycia gola i ich wysiłki przyniosły efekt dwukrotnie jeszcze przed przerwą: najpierw gola strzelił Rodriguez, później na 2:0 podwyższył Gilardino.

Po zmianie stron goście nadal nie potrafili przeciwstawić się dobrze dysponowanej Fiorentinie. W 56. minucie podanie Pasquala wykorzystał Salah i, jak się potem okazało, ustalił wynik spotkania na 3:0.

Dzięki kompletowi oczek, Fiorentina awansowała na piąte miejsce w tabeli. Parma pewna jest już spadku do Serie B i wciąż jest ostatnia.