Serie A: Pięć goli w Neapolu, zwycięstwo gospodarzy

SSC Napoli pokonało na własnym stadionie AC Cesenę 3:2 w 36. kolejce włoskiej Serie A.

Choć wyraźnym faworytem spotkania było Napoli, to gospodarze dali się zaskoczyć rywalom już w 15. minucie po golu Defrela. Dwa gole autorstwa Mertensa i Gabbiadiniego w przeciągu dwóch minut dały podopiecznym Rafy Beniteza prowadzenie 2:1. Tuż przed przerwą do remisu doprowadził jednak Defrel.

Po zmianie stron przewaga zespołu Napoli zarysowała się wyraźniej i do siatki Ceseny znów trafił Mertens. Jak się później okazało, był to ostatni gol w tym spotkaniu i trzy punkty zostały w Neapolu.

Zwycięstwo dało gospodarzom czwartą pozycję w tabeli. Do podium neapolitańczycy tracą trzy oczka. Pogodzona ze spadkiem Cesena nadal jest dziewiętnasta.