Serie A: Pewne zwycięstwo Sampdorii

UC Sampdoria wygrała u siebie z Bologną FC 2:0 (0:0) w ostatnim spotkaniu trzeciej kolejki włoskiej Serie A. To drugie zwycięstwo zawodników Waltera Zengi, którzy w meczu otwarcia pokonali u siebie Carpi FC 5:2.

Pierwszy gol padł w 75. minucie spotkania po strzale Edera. Cztery minuty później kolejne trafienie dołożył Roberto Soriano, który otrzymał asystę od Joaquina Correi. Drużyna gości kończyła spotkanie w dziesiątkę, po tym jak w 62. minucie drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę obejrzał Luca Rizzo.

„Blucerchiati” zgromadzili do tej pory siedem „oczek” i znajdują się na trzecim miejscu w tabeli. Zawodnicy prowadzeni przez Delio Rossiego nie zdobyli jeszcze żadnego punktu i zajmują 19. lokatę.

W kolejnym spotkaniu Sampdoria zmierzy się na wyjeździe z Torino FC, natomiast Bologna podejmie u siebie Frosinone Calcio.