Primera Division: Pierwsza wygrana Deportivo

W meczu 3. kolejki Primera Division Rayo Vallecano przegrało przed własną publicznością z Deportivo La Coruna 1:3. Tym samym goście odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Kibice zgromadzeni na Estadio de Vallecas nie musieli zbyt długo czekać na pierwsze trafienie w tym spotkaniu. Już w 7. minucie na listę strzelców wpisał się Celso Borges, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie Luisa Alberto i strzałem głową pokonał Juana Carlosa. Do wyrównania doprowadził Adri Embarba. 23-letni zawodnik przytomnie znalazł się w polu karnym i spokojnym uderzeniem wbił piłkę obok interweniującego bramkarza gości. Gospodarze nie cieszyli się zbyt długo, ponieważ po niecałych 60 sekundach znowu przegrywali. Luis Alberto skorzystał z niezdecydowania obrońców i szybko po przejęciu futbolówki skierował ją do siatki.

Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy rezultat podwyższył Lucas. Hiszpan otrzymał prostopadłe podanie między obrońców i pokonał bramkarza gospodarzy w sytuacji sam na sam. Od 77. minuty Rayo grało w osłabieniu, ponieważ do szatni odesłany został Patrick Ebert. Niemiec otrzymał czerwoną kartkę za krytykowanie decyzji sędziego.

Dzięki kompletowi punktów podopieczni Victora Sancheza przesunęli się na siódmą pozycję w tabeli Primera Division. Drużyna „Los Turcos” zdobyła do tej pory pięć punktów. Natomiast zespół z Madrytu do tej pory nie wygrał i z jednym „oczkiem” znajduje się na przedostatniej lokacie.