Serie B: Bari rozpoczęło sezon od wygranej

AS Bari pokonało na własnym stadionie ASD Spezię Calcio 4:3 w meczu pierwszej kolejki drugiej ligi włoskiej. Gospodarze zdołali odrobić straty do rywali, mimo że od 40. minuty spotkania grali w osłabieniu.

Gospodarze po 22. minutach meczu prowadzili 2:0. Dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Giusseppe De Luca. Później trzy bramki zdobyli piłkarze Nenada Bjelicy. Na listę strzelców wpisali się De las Cuevas, Nene i Andrea Catellani, który wykorzystał rzut karny. Decydujące dwa gole strzelił dla „Gallettich” Riccardo Maniero.

Kolejnym rywalem Bari będzie Vicenza. Spotkanie odbędzie się 12 września. Dzień później Spezia zagra u siebie z Pro Vercelli.

Jutro odbędzie się jeszcze jedno spotkanie pierwszej kolejki drugiej ligi włoskiej. Cagliari, którego barw broni Bartosz Salamon zmierzy się z Crotone.

W bieżącym sezonie w Serie B wprowadzono nową zasadę. Sędziowie mogą pokazywać zawodnikom zielone kartki. Piłkarze będą je otrzymywać za zagrania „fair play”.

**********
AS Bari – ASD Spezia Calcio 4:3 (2:2)
Bramki: De Luca 19, 22, Maniero 57, 78 – De las Cuevas 33, Catellani 41-karny, Nene 51