Super Lig: Zwycięstwo Genclerbirligi

Genclerbirligi SK pokonało na własnym stadionie Trabzonspor 3:1 w ostatnim meczu 29. kolejki ligi tureckiej. Dla gospodarzy było to drugie zwycięstwo z rzędu.

Po pierwszej połowie spotkania drużyna prowadzona przez Ibrahima Uzulmeza wygrywała 2:0. Trafienia zaliczyli Siergiej Palicewicz i Bogdan Stancu. Kwadrans po przerwie kolejnego gola zdobył Irfan Kahveci, który wykorzystał rzut karny, a honorową bramkę dla gości strzelił Muhammet Demir.

Na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu, Genclerbirligi zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Ma jeden punkt przewagi nad Trabzonsporem, który jest na jedenastej pozycji w lidze.

W następnej serii gier stołeczna drużyna zmierzy się z Gaziantepsporem. Rywalem Trabzonsporu będzie Fenerbahce.