Serie B: Remis w pierwszym meczu barażowym

Virtus Entella zremisował na własnym stadionie z Modeną 2:2 w pierwszym meczu baraży o utrzymanie w Serie B. Rewanż rozegrany zostanie za tydzień.

Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Pedro Ferreira w 25. minucie spotkania, a trzynaście minut później bramkę na 2:0 zdobył Lorenzo Staiti. Później dwa razy wpisał się na listę strzelców Luca Garritano. Najpierw pokonał Andreę Paroniego trzy minuty przed przerwą, a drugie trafienie zaliczył w 67. minucie gry.

Cały mecz w drużynie gości rozegrał Thiago Cionek. Dla polskiego obroncy był to 38. występ w barwach Modeny w tym sezonie. W kadrze meczowej drużyny z Chiavari zabrakło Mateusza Lewandowskiego.

Bezpośredni spadek z ligi zanotowały Varese, Brescia i Cittadella. Po 42. kolejkach ligowych, Modena zajęła osiemnaste miejsce w tabeli, a Virtus był na dziewiętnastej pozycji.