Puchar Anglii: Triumf Arsenalu

Arsenal Londyn pokonał Aston Villę 4:0 w finałowym meczu Pucharu Anglii. Cały mecz w barwach „Kanonierów” rozegrał Wojciech Szczęsny. Spotkanie zostało rozegrane na stadionie Wembley w obecności 90 tysięcy kibiców.

Pierwszego gola dla gospodarzy w 40. minucie spotkania, strzelił Theo Walcott, który w ostatnim meczu ligowym zaliczył hat-tricka. Druga bramka dla piłkarzy Arsene’a Wengera padła pięć minut po przerwie. Po mocnym uderzeniu z dystansu Alexisa Sancheza, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki Shay’a Givena. Później na listę strzelców wpisał się Per Mertesacker, który wykorzystał dośrodkowanie Santiego Cazorli z rzutu rożnego, a wynik spotkania ustalił na 4:0 w doliczonym czasie gry, Olivier Giroud.

Dla polskiego bramkarza był to 29. występ w tym sezonie w barwach Arsenalu. Szczęsny ostatni raz na boisku pojawił się w kwietniowym meczu przeciwko Reading w półfinale FA Cup.

Dla Arsenalu to dwunasty triumf w krajowym pucharze. Ostatni raz londyńczycy zdobyli Puchar Anglii w zeszłym sezonie. Pokonali wtedy po dogrywce Hull City.