Serie A: ACF Fiorentina pokonała AC Milan, grali Piątek i Drągowski

AC Milan przegrał na San Siro z ACF Fiorentiną 1:3 (0:1) w niedzielnym meczu 6. kolejki włoskiej ekstraklasy.

Już w 14. minucie spotkania sędzia Piero Giacomelli podyktował dla przyjezdnych rzut karny za faul Ismaela Bennacera. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Erick Pulgar i zdołał umieścić ją w siatce.

Od 55. minuty gospodarze grali w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartką został ukarany Matteo Musacchio. Nieco ponad dziesięć minut później goście powiększyli przewagę za sprawą trafienia Gaetano Castrovilli.

W 70. minucie arbiter znów zdecydował o przyznaniu rzutu karnego „Fiołkom”, jednak tym razem nie wykorzystał go Federico Chiesa. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się z kolei Franck Ribery, który wykorzystał prostopadłe podanie Chiesy i skuteczne trafił w lewy dolny róg.

Gospodarze zdobyli honorową bramkę w 80. minucie, kiedy Rafael Leao zdecydował się na indywidualną akcję, minął kilku rywali i pokonał golkipera rywali.

Mecz w wyjściowej jedenastce „Rossonerich” rozpoczął Krzysztof Piątek, który przebywał na placu gry do 58. minuty i został zmieniony przez Leonardo Duarte. Był to jego szósty występ w tym sezonie. W bramce ACF Fiorentiny cały mecz rozegrał natomiast Bartłomiej Drągowski i on także wystąpił w szóstym ligowym starciu.

Podopieczni Marco Giampaolo zanotowali czwartą porażkę w trwających rozgrywkach, mają na koncie sześć punktów i po tej serii gier spadli na szesnastą lokatę. Zespół Vincenzo Montelli z dorobkiem ośmiu „oczek” plasuje się na dziewiątej pozycji.