Serie A: Bologna FC uległa AC Milan, gol z karnego Piątka

Bologna FC uległa u siebie AC Milan 2:3 (1:2) w ostatnim niedzielnym meczu 15. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.

Na Stadio Renato Dall’Ara między słupkami „Rossoblu” bronił Łukasz Skorupski, natomiast wśród gości z Lombardii wystąpił w podstawowym składzie Krzysztof Piątek. Napastnik reprezentacji Polski po kwadransie gry wykorzystał podyktowany rzut karny.

Trzynaście minut przed przerwą podwyższył w sytuacji sam na sam Theo Hernandez. Francuz osiem minut później skierował również niefortunnie piłkę do własnej bramki.

Minutę po zmianie stron znakomicie przymierzył z dystansu jednak Giacomo Bonaventura i „Rossoneri” odzyskali dwie bramki przewagi. Sześć minut przed końcem drugi podyktowany w tym meczu rzut karny wykorzystał Nicola Sansone, ale na więcej miejscowych nie było już stać.

Siedmiokrotni triumfatorzy Klubowego Pucharu Europy po drugim wyjazdowym zwycięstwie z rzędu awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli. Siedmiokrotni mistrzowie Włoch doznali natomiast siódmej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na trzynastą lokatę w klasyfikacji.

* * * * * *
Bologna FC – AC Milan 2:3 (1:2)
Bramki: Hernandez 40-samobójcza, Sansone 84-karny – Piątek 15-karny, Hernandez 32, Bonaventura 46.