Serie A: Bramka Arkadiusz Milika, spadek SPAL

Napoli wygrało na własnym stadionie 2:1 (1:1) z Udinese w niedzielnym meczu 34. kolejki włoskiej Serie A.

Prowadzenie dla gospodarzy, w 22. minucie, zdobył Rodrigo De Paul. Jenak już w 31. minucie, za sprawą Arkadiusza Milika, Napoli odpowiedziało. Polak wykorzystał podanie Fabiana Ruiza i trafił z piątego metra. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Matteo Politano.

Milik pojawił się na boisku w 31. minucie, został również ukarany żółtą kartką. W pierwszym składzie gospodarzy wystąpił Piotr Zieliński, który spędził na boisku 80 minut.

Napoli, z dorobkiem 56 punktów zajmuje szóste miejsce w tabeli. Aktualnie ma punkt straty do piątej Romy.

W równolegle rozgrywanym meczu 34. kolejki, SPAL przegrał na wyjeździe 1:2 (1:0) z Brescią. W barwach gości zagrało trzech Polaków: Thiago Cionek, Bartosz Salamon i Arkadiusz Reca. Ten ostatni został ukarany żółtą kartką. Wszyscy rozegrali pełne spotkanie.

Porażka SPAL oznacza, że zespół Polaków żegna się z najwyższą klasą rozgrywkową we Włoszech.

Spory krok w kierunku utrzymania wykonała Genoa, która pokonała na własnym stadionie Lecce. W barwach gospodarzy od 54. minuty przebywał na boisku Filip Jagiełło.

Dzięki wygranej Genoa ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.