Serie A: Derby Mediolanu dla Interu, Piątek bez gola

sports news

Inter Mediolan wygrał na wyjeździe z AC Milan 3:2 w meczu 28. kolejki Serie A. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Krzysztof Piątek.

Inter rozpoczął derbowe spotkanie od mocnego uderzenia. Już w 3. minucie gola strzelił Matias Vecino, który trafił do siatki z kilku metrów. Dla Urugwajczyka to druga bramka w sezonie.

Do przerwy wynik już się nie zmienił, ale drugą połowę znowu lepiej zaczęli gracze Luciano Spallettiego. Na listę strzelców po strzale głową wpisał się Stefan de Vrij i zanotował drugie trafienie w sezonie.

Kibice AC Milan odzyskali nadzieje w 57. minucie, gdy Hakan Calhanoglu dośrodkował z rzutu wolnego, a bramkę po strzale głową zdobył Tiemoue Bakayoko. Dla Francuza to premierowy gol w trwających rozgrywkach.

Goście odpowiedzieli szybko, po dziesięciu minutach z rzutu karnego trafił Lautaro Martinez i strzelił szóstego gola w sezonie.

Gospodarze nie odpuszczali i ponownie zbliżyli się do Interu w 71. minucie za sprawą Mateo Musacchio, który wpakował piłkę do siatki po zamieszaniu w szesnastce. 28- latek do tej pory nie miał żadnego ligowego trafienia w tym sezonie.

W zespole prowadzonym przez Gennaro Gattuso całe spotkanie rozegrał Krzysztof Piątek. Polak szukał swoich szans w ataku, ale tym razem gola nie strzelił.

AC Milan zakończył serię dziesięciu ligowych meczów bez porażki. „Rossoneri” w tabeli Serie A zajmują czwarte miejsce z dorobkiem 53 punktów.

Na trzecią pozycję awansowali „Nerazzurri”, którzy przeskoczyli lokalnego rywala. Mają na koncie 53 punkty.

* * * * * *
AC Milan – Inter Mediolan 2:3 (0:1)
Bramki: Bakayoko 57, Musacchio 71 – Vecino 3, de Vrij 61, Martinez 67-karny.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.