Serie A: Pewna wygrana Sampdorii, Linetty z golem i asystą

UC Sampdoria wygrała z Brescią Calcio 5:1 (2:1) w meczu 19. kolejki Serie A. W zespole gospodarzy zagrali Bartosz Bereszyński i Karol Linetty, który strzelił gola i zaliczył asystę.

Spotkanie na Stadio Luigi Ferraris rozpoczęło się dobrze dla gości, którzy prowadzili od 12. minuty. Jhon Chancellor trafił do siatki głową z pięciu metrów.

Później na murawie dominowali już gospodarze. W 34. minuty pierwszego gola w sezonie strzelił Karol Linetty, który przejął piłkę w polu karnym i uderzył przy słupku.

Tuż przed przerwą Polak zaliczył jeszcze asystę. Do bramki trafił Jakub Jankto. Czecho oddał strzał z pierwszej piłki.

W 68. minucie Sampdoria wygrywała już 3:1 po rzucie karnym wykorzystanym przez Fabio Quagliarellę. Jedenaście minut później Gianluca Caprari po strzale głową podwyższył prowadzenie na 4:1.

Rezultat na 5:1 ustalił w doliczonym czasie gry Quagliarella. Doświadczony napastnik tym razem przelobował golkipera w sytuacji sam na sam.

W tabeli Serie A UC Sampdoria oddaliła się od strefy spadkowej, jest na 16. miejscu z dorobkiem 19 punktów.

Brescia Calcio zajmuje przedostatnią, 19. lokatę, ma na koncie 14 punktów.

W ekipie z Genui całe spotkanie rozegrał Karol Linetty, a w 86. minucie boisko opuścił Bartosz Bereszyński.

W innych niedzielnych meczach Serie A (z godz. 15:00) także grali Polacy. Thiago Cionek spędził na murawie 90 minut w barwach SPAL 2013, a jego drużyna przegrała na wyjeździe z Fiorentiną 0:1. W ekipie z Florencji cały mecz w bramce rozegrał Bartłomiej Drągowski. Rezerwowymi na Stadio Artemio Franchi byli Szymon Żurowski (Fiorentina) oraz Arkadiusz Reca i Bartosz Salamon (SPAL).

W zespole Bologna FC 90 minut zagrał Łukasz Skorupski. Jego drużyna przegrała na wyjeździe z Torino FC 0:1.

* * * * * *
Wyniki meczów 19. kolejki Serie A (godz. 15:00):

ACF Fiorentina – SPAL 2013 1:0 (0:0)
Bramka: Pezzella 82.

UC Sampdoria – Brescia Calcio 5:1 (2:1)
Bramki: Linetty 34, Jankto 45+3, Quagliarella 69-karny, 90+2, Caprari 77 – Chancellor 12.

Torino FC – Bologna FC 1:0 (1:0)
Bramka: Berenguer 11.