Serie A: Ronaldo uratował wygraną Juventusowi, Szczęsny rezerwowym

Juventus FC wygrał u siebie z Genoą CFC 2:1 (1:1) w meczu 10. kolejki Serie A. W zespole gospodarzy rezerwowym był Wojciech Szczęsny.

Mistrzowie Włoch objęli prowadzenie w 36. minucie. Rodrigo Bentancur dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę głową do siatki skierował Leonardo Bonucci.

Goście zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą. Cristian Kouame oddał strzał sprzed pola karnego i zaskoczył Gianluigiego Buffona.

Tuż po przerwie drugą żółtą kartkę otrzymał Francesco Cassata i piłkarze z Genui musieli grać w osłabieniu. Radzili sobie bardzo dobrze, bo gospodarze nie potrafili tego wykorzystać. W 86. minucie siły wyrównały się po czerwonej kartce dla Adriena Rabiota.

Sporo działo się w doliczonym czasie gry. Cristiano Ronaldo najpierw strzelił gola ze spalonego, ale później pewnie wykorzystał rzut karny i zapewnił gospodarzom wygraną 2:1.

W tabeli Serie A Juventus jest liderem z dorobkiem 26 punktów. Natomiast Genoa CFC zajmuje siedemnastą lokatę, mając na koncie 8 punktów.

Rezerwowym w ekipie z Turynu był Wojciech Szczęsny.

Całe spotkanie w barwach Bologni FC rozegrał natomiast Łukasz Skorupski. Polski golkiper nie miał powodów do radości, bo jego zespół przegrał z Cagliari Calcio 2:3. W barwach drużyny z Sardynii rezerwowym był Sebastian Walukiewicz.

Cały mecz na ławce rezerwowych spędził także Bartosz Bersezyński. Jego UC Sampdoria zremisowała z UC Lecce 1:1.

W innym spotkaniu ACF Fiorentina wygrała na wyjeździe z US Sassuolo 2:1. W bramce gości zagrał Bartłomiej Drągowski, a rezerwowym był Szymon Żurkowski.
Na boisko nie wszedł też Łukasz Teodorczyk, który jest piłkarzem Udinese Calcio. Ekipa ze Stadio Friulli przegrała u siebie z AS Romą 0:4.