Sparing: Wygrana Zagłębia Sosnowiec z SC Znojmo FK

Przebywający na zgrupowaniu w Chorwacji piłkarze Zagłębia Sosnowiec wygrali w meczu sparingowym z 1. SC Znojmo FK 4:2. Spotkanie zostało rozegrano w ramach turnieju Arena Cup.

Skutecznością błysnął Giorgi Gabedawa, który strzelił trzy gole dla beniaminka LOTTO Ekstraklasy. Jedną z bramek zdobył po skutecznie wykonanym rzucie karnym, Gruzin w zimowej przerwie dołączył do Zagłębia.

Czwartego gola dla klubu z Sosnowca strzelił Olaf Nowak, który również trafił do zespołu w trwającym oknie transferowym.

Zagłębie po wygranej z czeską drużyną zajęło trzecią pozycję w turnieju towarzyskim Arena Cup.

* * * * * *
Zagłębie Sosnowiec – SC Znojmo FK 4:2 (3:1)
Bramki: Gabedawa 26, 33, 44- karny, Nowak 82 – Marcius 45, Teply 68.

Zagłębie Sosnowiec – I połowa: Kudła – Mygas, Cichocki, Toth, Udoviczić – Gressak, Możdżeń – Ryndak, Pawłowski, Iwaniszwili – Gabedawa.

Zagłębie Sosnowiec – II połowa: Hrosso – Nawotka, Cichocki, Tóth, Mráz – Gressak, Milewski – Iwaniszwili, Możdżeń, Pawłowski – Nowak.