Steve McClaren zapowiada pozostanie w Derby County

Szkoleniowiec drugoligowego Derby County Steve McClaren przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż pomimo plotek, które łączą go z przenosinami do Newcastle United, postanie on w zespole The Rams na przyszły sezon.

Według najnowszych spekulacji były opiekun VfL Wolfsburg jest głównym kandydatem do zastąpienia po sezonie Johna Carvera, który jak na razie nie może sobie poradzić z pracą w dużym klubie.

– To nigdy nie przyszło mi do głowy i powtarzam to już od kilku miesięcy. W tej chwili cały swój wysiłek wkładam w pracę w Derby County – powiedział 54-latek cytowany przez „Sky Sports”. – Było wiele spekulacji, tak więc powtórzę jeszcze raz to co powiedziałem w sobotę po meczu. Jestem w stu procentach zaangażowany w cele, które stawia przede mną klub z Pride Park Stadium – dodał.

Sezon 2014/2015 prowadzone przez Steve’a McClarena Derby County zakończyło na ósmym miejscu. Szansę na awans do barażów Barany straciły w ostatniej kolejce sezonu, w której przegrały na własnym stadionie z niewalczącym już o nic Reading (0:3).