Steven Gerrard: Milner wzbogaci drużynę o potrzebne doświadczenie

Steven Gerrard przyznał w swoim ostatnim wywiadzie dla oficjalne strony internetowej Liverpoolu, iż ma on ogromną nadzieję, że przenosiny na Anfield Jamesa Milnera pozytywnie wpłyną na wyniki drużyny w przyszłym sezonie ligowym.

Reprezentant Anglii był pierwszym wzmocnieniem ekipy z czerwonej części Meresyside, do której trafi na zasadzie wolnego transferu, przez kampanią ligową 2015/2016. Później szeregi klubu dodatkowo zasilili Danny Ings oraz Adam Bogdan.

– Na pewno jego przenosiny do Liverpoolu wzbogacą drużynę o potrzebne doświadczenie. Mając na uwadze to co osiągnął do tej pory uważam, że jest to transfer bez większego ryzyka – stwierdził Steven Gerrard.

– James Milner ma naturę zwycięzcy i niejednokrotnie to udowadniał. Jest profesjonalistą w każdym calu. Znam go na tyle dobrze, że wiem, iż będzie chciał udowodnić swoją wartość i to, że zasługuję na występy w Liverpoolu od pierwszej minuty – kontynuował.

– Wykorzystaliśmy fantastyczną okazję sprowadzając go do klubu za darmo. Jestem pewien, że bardzo szybko zaaklimatyzuje się w nowym otoczeniu. Gra już w tej lidze od dłuższego czasu, tak więc jego doświadczenie na pewno się przyda – dodał były reprezentant Synów Albionu.

Osiemnastokrotny mistrz Anglii zmagania w sezonie 2014/2015 zakończył na szóstym miejscu. W efekcie podopieczni Brendana Rodgers będą reprezentować Wyspy Brytyjskie w następnej edycji Ligi Europy.