Manchester United zapłaci ponad 30 mln funtów za Oblaka?


Manchester United już podczas letniego okienka transferowego będzie chciał sprowadzić do siebie bramkarza Atletico Madryt, Jana Oblaka – donosi hiszpańska gazeta „AS”.

Według najnowszych informacji docierających do nas z Półwyspu Iberyjskiego szkoleniowiec Atletico Madryt, Diego Simeone wiąże z niezwykle utalentowanym bramkarzem spore nadzieje i nie chce negocjować jego odejścia.

W efekcie Czerwone Diabły, aby pozyskać byłego piłkarza Benfiki Lizbona będą musiałby aktywować klauzulę wykupu. Według spekulacji hiszpańskiej prasy wynosi ona 32 miliony funtów.

Słoweński golkiper w ekipie z Old Trafford, która ostatni sezon ligowy zakończyła na czwartym miejscu, miałby zastąpić odchodzącego prawdopodobnie do Realu Madryt Davida De Geę. 24-latek do Manchesteru United trafił w lecie 2011 roku z Los Rojiblancos.

Naturalnie menadżer United, Louis van Gaal ma w głowie przygotowaną opcję alternatywną. Gdyby nie udało się pozyskać w ostatecznym rozrachunku Jana Oblaka to wówczas poczynione zostaną próby zakontraktowania Jaspera Cillessena, na co dzień broniącego barw Ajaxu Amsterdam.