Stoke City chce wyjść z przeciętności. Wielkie nazwiska na celowniku The Potters

Stoke City nie chce być już dłużej średniakiem w Premier League. Jak ujawnił dyrektor wykonawczy The Potters, Tony Scholes klub chce podczas letniego okienka transferowego ściągnąć do siebie zawodników ze sporymi umiejętnościami piłkarskimi i aspiracjami.

Ekipa z Britannia Stadium w ostatnim czasie była łączona z takimi piłkarzami jak chociażby Jewhen Konoplyanka, który mógłby trafić do zespołu za darmo, Cedric Soares ze Sportingu Lizbona, czy też przebywający w ostatnim sezonie na wypożyczeniu w Stoke City Victor Moses.

– Prawda jest taka, że w klubie jest jeszcze wiele do poprawienia. Nie ma wątpliwości, iż na przestrzeni kilku następnych lat musimy zrobić krok do przodu, co za tym idzie musimy podnosić sobie poprzeczkę sprowadzając coraz to lepszych graczy – stwierdził Tony Scholes, cytowany przez „The Sentinel”.

– Nie chcemy już sprowadzać graczy, którzy przychodzą do nas tylko dlatego, że nie mają innego wyboru. Obecnie jesteśmy klubem, który jest wstanie namówić do gry w swoich barwach zawodników o bardzo wysokich umiejętnościach – dodał.

Sezon 2014/2015 piłkarze Stoke City zakończyli z dorobkiem 54 punktów na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli.