Sunderland zainteresowany byłym zawodnikiem AC Milan

Szkoleniowiec Sunderlandu, Dick Advocaat wciąż szuka wzmocnień przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem ligowym. Tym razem doświadczony Holender zarzucił sieci na brazylijskiego napastnika, Alexandre’a Pato – donosi „Sunday Mirror”.

Według najnowszych informacji docierających do nas z Wysp Brytyjskich Czarne Koty są skłonne zaoferować za 25-letniego snajpera pięć milionów funtów, a samemu zawodnikowi przyzwoitą jak na standardy klubu tygodniówkę.

Spekuluje się, iż w drużynie ze Stadium of Light były gracz włoskiego AC Milan ma zastąpić Connora Wickhama, który prawdopodobnie jeszcze przed rozpoczęciem kampanii 2015/2016 przeniesie się do londyńskiego Crystal Palace. Orły za 22-letniego angielskiego napastnika mają zapłacić podobno 9 milionów.

Oprócz Sudnerlandu chęć zakontraktowania piłkarza, który jak do tej pory niemal całą swoją karierę spędził w Brazylii, wyraża również marzący o ponownym zakwalifikowaniu się do europejskich pucharów West Ham United.

Na chwilę obecną Alexandre Pato broni barw Sao Paulo Futebol Clube, do którego przeniósł się na zasadzie wypożyczenia w lutym ubiegłego roku. Od tamtego momentu w 58 spotkaniach strzelił 21 bramek oraz zanotował dziewięć asyst.