Super Lig: Mersin przegrał w Stambule

Istanbul Basaksehir pokonał na własnym stadionie Mersina Idmanyurdu 3:0 w meczu 27. kolejki ligi tureckiej. Dla drużyny prowadzonej przez Abdullaha Avciego było to pierwsze zwycięstwo od 26 lutego.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w ósmej minucie gry. Po strzale z rzutu karnego, bramkarza rywali pokonał Edin Visca. Później trafienia zaliczyli jeszcze Marcio Mossoro i Hakan Ozmert. W zespole ze Stambułu wystąpił były zawodnik Widzewa Łódź, Stefano Napoleoni. W drużynie gości od 41. minuty meczu grał był piłkarz Górnika Zabrze, Prejauce Nakoulma.

W innym niedzielnym meczu Bursaspor wygrał na wyjeździe 2:1 z Sivassporem. Dwa gole dla gości strzelił Deniz Yilmaz, a bramkę dla gospodarzy zdobył Burhan Eser.

Dzisiaj odbędą się jeszcze dwa mecze ligi tureckiej. Caykur Rizespor zmierzy się z Kayserisporem, a Kasimpasa podejmie Besiktas Stambuł.